zamknij informacje o ciasteczkach Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajdzisz tutaj.
niski kontrast strony wysoki kontrast strony A- A A+
osir będzin - obrazek wypełniający

Koniec piłkarskiej jesieni

Runda jesienna dobiegła końca, wieć przyszedł czas na odpooczynek i podsumowanie. Piłkarze mogą zatem powoli zapadać w sen zimowy.

MAW_5756

Obydwaj będzińscy IV-ligowcy plasują się na półmetku rozgrywek w górnej połowie tabeli. RKS Grodziec zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 27 punktów (8 zwycięstw, 3 remisy, 4 porażki, bilans bramkowy: 34:18). Tuż za plecami RKS-u, na siódmej pozycji plasuje się Sarmacja Będzin. Podopieczni Krzysztofa Kieła mają na swoim koncie 24 punkty (7 zwycięstw, 3 remisy, 5 porażek, bilans bramkowy: 39:24).

Z pewnością w rundzie rewanżowej obydwa zespoy będą chciały poprawić zajmowane obecnie pozycje (RKS do wicelidera z Radzionkowa traci tylko dwa punkty, a Sarmacja pięć). Poza sięgiem naszych drużyn wydaje się być, dysponujący bardzo mocną kadrą, Gwarek Tarnowskie Góry, który jesienią wywalczył 36 „oczek” i pewnie przewodzi w ligowym zestawieniu.

Runda wiosenna rozpocznie się w marcu. Także w marcu, a dokładnie o godz. 11.00 w Zawierciu, RKS Grodziec rozegra ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski Podokręgu Sosnowiec z V-ligową Wartą.

Z wielką nadzieję na wznowienie piłkarskich rozgrywek będzie oczekiwać SKS Łagisza. Klub z dzielnicy Będzina po siedemnastu seriach spotkań w  A klasie zajmuje wysoką, trzecią lokatę. Piłkarze Wiltoda Rzeszutka zainkasowali jesienią 35 punktów (11 zwycięstwa, 2 remisy, 4 porażki, bilans bramkowy: 42:18) i do przewodzącego w stawce CKS-u Czeladź tracą tylko punkt.

nasze obiekty >>

OSIR na Facebooku